t. 32 360 60 24 e. [email protected]
Porady
Zdrowy i radosny uśmiech to klucz do serc innych ludzi.

 

Dzięki nowoczesnej stomatologii estetycznej twoje zęby staną się Twoją ozdobą. Będą tworzyć architekturę zdrowego uśmiechu.

 

Nowoczesna technologia pomogła stworzyć implanty zębowe, które praktycznie mogą zastąpić zęby naturalne. Drogi pacjencie, aby Twoje implanty służyły Ci tak jak własne zęby, musisz o nie dbać. Regularne szczotkowanie zębów usuwa resztki pokarmu i bakterie zarówno z powierzchni zębów, jak i z linii dziąsła okalającego zęby zapobiegając próchnicy i chorobom dziąseł.

 

Implanty wykonane ze stopów tytanu oraz uzupełnienia protetyczne z materiałów kompozytowych lub ceramicznych odporne są na działanie bakterii. Jednakże dziąsła i kości okalające implanty wrażliwe są na działanie bakterii. Dlatego higiena jamy ustnej osoby z wszczepionymi implantami nie może odbiegać od normalnych standardów higienicznych a wręcz cechować się musi wysoką higieną przestrzeni wokół implantów.

 

Zła higiena lub jej brak wywoła stan zapalny wokół implantu – tzw. periimplantitis – który utrudnia proces osteointegracji (obrastania implantu kością). W przypadku dłuższych zaniedbań i permanentnego stanu zapalnego dochodzi do

obniżenia się linii dziąsła, zaniku kości, odsłonięcia powierzchni implantu i jego utraty. Najczęstszą konsekwencją zapalenia tkanek wokół implantu jest więc rozchwianie i utrata sztucznego zęba.

 

Zęby powinniśmy myć co najmniej dwa razy dziennie. W trakcie szczotkowania należy skoncentrować się na jak najdokładniejszym oczyszczeniu wszystkich powierzchni zęba (a nie tylko powierzchni żującej). Równie istotne jest oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Używać należy przy tym specjalnych szczoteczek miedzyzębowych i nici dentystycznych. Zdecydowanie polecamy również płukanie raz dziennie ust płynem antyseptycznym.

 

Pacjenci z wszczepionymi implantami powinni zgłaszać się na wizyty kontrolne co najmniej raz w roku w celu weryfikacji stanu sztucznych zębów.

Powrót do listy porad
Zobacz również
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
t. 32 360 60 24
e. [email protected]