t. 32 360 60 24 e. [email protected]
Porady

 

Niejednokrotnie spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że leczenie stomatologiczne to powód do obaw, jednak czy słusznie? Absolutnie nie! Dawniej, w czasach gdy nie posiadaliśmy jeszcze tak nowoczesnej technologii wizyta u dentysty mogła być kojarzona z  przerażającym doświadczeniem, jednak w dynamicznie rozwijającym się środowisku stomatologicznym, innowacyjne metody nieustannie kształtują sposób, w jaki dentyści podchodzą do opieki zdrowotnej jamy ustnej. Wśród nich znajduje się koncepcja Slavicka, która wyróżnia się szeroko pojętym działaniem, mającym na celu zahamowanie adaptacji zgryzu i przywrócenie prawidłowej funkcji stawu skroniowo-żuchwowego.

Koncepcja prof. Slavicka w stomatologii

W istocie, metoda opracowana przez Profesora Rudolfa Slavicka opiera się na całościowej, spersonalizowanej opiece dostosowanej do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego Pacjenta. Minęły czasy zabiegów o jednoznacznym charakterze – w przeszłości pacjenci nie byli traktowani indywidualnie, a każdy przypadek był rozpatrywany w podobny sposób, bez uwzględnienia innych czynników, takich jak zapewnienie poczucia bezpieczeństwa – zamiast tego dentyści stosujący metodę Slavicka poświęcają czas, aby kompleksowo odbudować fundament, jakim jest zdrowa jama ustna. W Dental Danecka wykorzystujemy tę koncepcję w leczeniu zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, okluzji, implementacji, a także protetyki. Nasz zespół doświadczonych specjalistów zapewnia holistyczną opiekę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Na naszej stronie internetowej https://www.dentaldanecka.pl/ zakładce Metamorfozy znajdą Państwo efekty wykorzystania metody prof. Slavicka w naszej klinice.

 

Do kogo skierowane jest leczenie według koncepcji prof. Slevicka?

·        Do osób, które pragną cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem – ze względów estetycznych,

·        Do osób, które posiadają braki w uzębieniu – implementacja lub protetyka,

·        Do osób, które nie są w stanie swobodnie oddychać, żuć i mówić w wyniku wady zgryzu,

·        Do osób, których dotyka bruksizm, okluzja  czy inne dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego,

·        Do osób, u których potwierdzono brak zawiązków zębów stałych,

·        Do osób, u których występuje ból zębów, twarzy lub głowy. 

Misja stomatologów – zaufanie i wsparcie

W Dental Danecka specjaliści wykorzystujący koncepcję prof. Slavicka skupiają się również na zrozumieniu potrzeb Pacjenta, zapewnieniu mu komfortu i wysokiej jakości opieki. Zamiast przyjmować paternalistyczne podejście, w którym dentyści narzucają biernym Pacjentom plany leczenia, zachęcają do współpracy i wspólnego podejmowania decyzji dotyczących terapii, co przekłada się na aktywne zaangażowania Pacjenta w każdym etapie leczenia, edukację w zakresie profilaktyki oraz dbałości o zdrowie i higienizację jamy ustnej. Niezwykle istotna jest także kwestia poczucia bezpieczeństwa Pacjenta – w naszym gabinecie zależy nam na zadowoleniu z odbytej wizyty, dlatego dokładamy wszelkich starań aby zapewnić pozytywne doświadczenia.

 

 
Powrót do listy porad
Zobacz również
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
t. 32 360 60 24
e. [email protected]