t. 32 360 60 24 e. [email protected]
Porady

Dentofobia to powszechny problem objawiający się lękiem i unikaniem wizyt u dentysty. Osoby z zaburzeniami lękowymi lub fobiami są bardziej podatne na rozwój dentofobii, a jej przyczyny są różne i mogą być wynikiem negatywnych doświadczeń z poprzednich wizyt, panicznym strachem przed bólem, dźwiękiem wiertła niczym z horroru czy widokiem narzędzi tortur. Dentofobia może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia jamy ustnej, prowadząc do pogorszenia stanu zębów i dziąseł, a nawet do powstania całkowitych ubytków, ale nie tylko! Choroby jamy ustnej mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie ogólne, zwiększając ryzyko chorób serca, cukrzycy i innych schorzeń.

W naszej klinice stomatologicznej Dental Danecka Pacjenci mogą porozmawiać o swoim strachu ze specjalistą, a my w kolei podejmiemy wszelkich działań, aby leczenie przebiegało komfortowo i bezboleśnie dla dorosłych i dzieci. Pamiętajmy, że dbanie o zdrowie jamy ustnej jest ważne i nie należy bać się szukać pomocy. W tym wpisie przedstawimy Wam fakty o znieczuleniu, dzięki którym wizyta na fotelu dentystycznym przestanie być traumatycznym wspomnieniem, a walką o lepsze zdrowie jamy ustnej, pewność siebie i pozostawienie kompleksów w przeszłości.

U dentysty bez bólu

Nowoczesne technologie w jakie wyposażone są nasze gabinety pozwalają na przeprowadzenie wszystkich zabiegów bezboleśnie i w miłej atmosferze dla każdego Pacjenta. My stosujemy znieczulenie miejscowe.

Ten rodzaj znieczulenia to bezpieczna i skuteczna metoda łagodzenia bólu podczas zabiegów i polega na podaniu środka znieczulającego za pomocą infekcji w okolice nerwu, który unerwia bolesny obszar. Znieczulenie miejscowe działa poprzez blokowanie przewodzenia impulsów bólowych do mózgu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu podczas wizyty. W zależności od rodzaju zabiegu i indywidualnych potrzeb pacjenta stomatolog stosuje odpowiedni rodzaj znieczulenia podczas każdej wizyty. 

Znieczulenie komputerowe

Znieczulenie komputerowe (The Wand STA) jest nowoczesną, bezbolesną metodą znieczulenia i wykorzystuje zaawansowaną technologię komputerową, która pozwala stomatologom precyzyjnie kontrolować podawanie środka znieczulającego. Za pomocą specjalnego narzędzia przypominającego różdżkę (z nazwy) oblicza się optymalną dawkę i prędkość podawania preparatu znieczulającego na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta, takich jak waga, wzrost i wiek, dzięki czemu znieczulenie jest skuteczniejsze, jednocześnie minimalizując ryzyko uszkodzenia nerwów lub przerwania tkanek. Pacjenci nie odczuwają rozpierającego bólu i dyskomfortu podczas zastrzyku, ponieważ środek znieczulający jest podawany bezboleśnie – powoli i stopniowo. Pacjenci w tym czasie mogą być bardziej zrelaksowani i mniej zestresowani podczas leczenia. Znieczulenie komputerowe jest szczególnie przydatne w przypadku leczenia kanałowego, ekstrakcji zębów i stomatologicznych zabiegów chirurgicznych.

W naszej klinice stomatologicznej Dental Danecka mieliśmy już wiele przypadków Pacjentów, którzy niesamowicie bali się podjęcia leczenia jamy ustnej ze względu na lęk i ból. Szczególnie przy wizytach małych pacjentów chcemy pokazać, że zabiegi stomatologiczne można przeprowadzić w bezbolesny sposób, czuć się podczas nich komfortowo i bezpiecznie. Jeśli zależy Ci na wyleczeniu swoich zębów, a problem dentofobii dotyczy Ciebie, warto omówić tą kwestię podczas terapii. 

 

Powrót do listy porad
Zobacz również
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
t. 32 360 60 24
e. [email protected]